جمعه 31 شهریور 1402

دونیت تبلیغات تماس با ما طراحی سایت
  • نویسنده :
  • بازدید : 70 مشاهده

با حضور مهندس سلیم ساسانی مدیرکل امور شهرداری و شوراهای استانداری، دکتر رستمی فرماندار پاوه و مهندس سالم مصطفایی معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری پاوه ، هادی زامیاد بخشدار مرکزی و اعضای شورا و شهرداران شهرهای پاوه ، نوسود، بانه وره ، نودشه و باینگان نشستی در خصوص بررسی مشکلات و موضوعات حوزه شهری و ... برگزار شد.

به گزارش رسانه خبری صدای چورژی در این نشست شهرداران و اعضای شورای شهر پاوه و همچنین شهر های تابعه برخی از مشکلات پیش روی حوزه های مربوطه را بیان و پیشنهادات خود را ارائه نمودند

عمده‌ترین مسائل و مشکلات و درخواستهایی که توسط مهندس مرادی شهردار پاوه در این نشست مطرح شد به قرار زیر بود:

 نبود طرح‌های تفصیلی و جامع شهر پاوه که مطالعه و پیگیری های لازم توسط شهرداری انجام شده است و امید است در روند اجرایی تصویب این طرح ها توسط دستگاه‌های متولی تسریع ایجاد شود.

 نبود زمین مناسب با توجه به توپوگرافی شهر پاوه و تأثیر مستقیم آن در روند ساخت و سازها 

 عدم صدور مجوز جهت زمین های قولنامه ای که نه تنها در پاوه بلکه در سایر شهرها نیز مشکلات عدیده ای ایجاد نموده است و لازم است دستگاههای متولی به دنبال چاره و ارائه راه حل در آن خصوص باشند.

 مهندس مرادی در بخشی دیگر از سخنان خود تصریح نمود در حال حاضر با همکاری شورای شهر و مجموعه شهرداری به دنبال ایجاد منابع درآمدی پایدار هستیم که نیاز به سایر موارد دیگر جهت تأمین درآمد شهرداری نداشته نباشیم.

مرادی در پایان به بلوار در دست احداث ورودی شهر پروژه ی بام پاوه اشاره کرد و افزود که در این باره شهرداری پاوه نیاز به اعتبارات و همیاری دارد.

سید آزاد حسینی رئیس شورای شهر:

شهرداری ها کم کم به سمت و سوی مستقل بودن و خودگردانی حرکت می کنند و اعتباراتی که به شهرداری داده می شود کفایت نصف حقوق ماهیانه عوامل شهرداری نمی باشد و انتظار ما رسیدن شهرداری به درآمد پایدار جهت ارائه خدمات به شهروندان می باشد.

شهرداری پاوه با توجه به نیازهای روزافزون به این مهم درحال احداث کارخانه قطعات بتونی می باشد فلذا از شهرداری های شهرهای طابعه انتظار می رود در صورت احداث این کارخانه خریدهای موردنیاز خودرا نزد این شهرداری انجام دهند.

بعد از گذشت 18 ماه از انتخاب اعضای شورای دوره ششم تاکنون کارت شناسایی هیچکدام از اعضا صادر نشده و این مورد مشکلات عدیده ای را برای ما به وجود آورده است 

از همکاری و همیاری فرمانداری پاوه جهت اجرای مصوبات شورا و شهرداری لازم است تشکر و قدردانی نماییم اما برخی از مصوبات نیز ولو اینکه به نفع شهر و شهروندان از دیدگاه اعضای شورا می باشد با مغایرت هایی همراه میشود که امیدواریم در اجرا و موافقت با این مصوبات نیز تجدید نظری انجام بشود.

همه ی شوراها نیاز به آموزش دارند و این آموزش ها از طریق برگزاری همایش ها و جلساتی است که در جاهای مختلف برگزار می شود که سازمان همیاری ها قبلا این کار را انجام می داد اما اکنون خیر که امید است سازمان های مربوطه این مشکل را نیز برطرف سازند تا همه ی شوراهای نه تنها شهرستان بلکه استان با وظایف و روال کار خود بیشتر آشنا شوند.

مهندس جلیل نویدی شهردار باینگان:

بودجه شهرداری باینگان  ۴۵ میلیارد ریال بود که ۷۱ درصد آن محقق شده است که امیدواریم در آینده نزدیک به دنبال تحقق ۱۰۰ درصدی بودجه حرکت کنیم.

بحث گردشگری و تاسیس اقامتگاههای گردشگری با توجه به پتانسیل شهری باینگان که وجود دارد یکی از راههای توسعه گردشگری و درآمد برای شهرداری می باشد که دنبال اجرایی آن با همکاری مجموعه استان هستیم.

بحث فرسودگی ماشین آلات به طور کامل بازساری و راه اندازی شده است که جا دارد از زحمات و پیگیری های آقای رستمی فرماندار پاوه تقدیر کنیم.

طالب حیدری رئیس شورای شهر باینگان:

متاسفانه بعد از ۱۸ ماه از سپری شدن دوره شورای پنجم هنوز کارت شناسایی برای اعضای شورای شهر صادر نشده است که جای تامل دارد.

شهرداری باینگان تمام حقوق و مزایایی پرسنل رو تسویه کرده است به جز خود شهردار باینگان.

جهت اطلاع شهروندان شهردار باینگان تا حالا نزدیک ۳۰۰ میلیون تومان و بقیه اعضای شورای شهر ۲۰۰ میلیون تومان به شهرداری باینگان از جیب خودمان کمک کرده ایم.

تمام تلاش مجموعه شورا و شهرداری باینگان تلاش برای رونق و آبادانی شهر می باشد.

مهندس امید محمدی شهردار بانه وره در گردهمایی شوراها و شهرداران پاوه مطرح کرد ؛

 الحاق باقی مانده زمین های واقع در محدوده و حریم شهر بانه وره به منظور اجرای طرح های درآمدزایی شهرداری 

 تجهیز شهرداری به ماشین آلات مورد نیاز به منظور مدیریت و ارائه خدمات شهری بخصوص در شرایط بحران 

علیرغم مشکلات مالی شهرداری خوشبختانه فعالیت های عمرانی قابل توجهی در سطح شهر صورت گرفته از جمله زیر سازی معابر سطح شهر به طول یک کیلومتر جهت آسفالت گرم ،پله بندی و بهسازی معابر سطح شهر ،دیوارسازی و تعریض معابر سطح شهر ،احداث پل جدید در ضلع شمالی شهر ،تعریض پل ورودی خیابان آتشگاه وتکمیل ساختمان آتش نشانی که در حال انجام می باشد.

منطقه توریستی میگوره با پتانسیل گردشگری می تواند به عنوان درآمدی پایدار برای شهرداری بانه وره باشد که مطالعه آن در دست اقدام و به جهت استفاده از پتانسیل بخش خصوصی رایزنی هایی در این خصوص صورت گرفته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری پاوه ؛

وضعیت شهرهای تابعه شهرستان پاوه به لحاظ توپوگرافی زمین با دیگر شهرها متفاوت است.

مهندس سالم مصطفایی: با توجه به محدودیتهایی که در جهت شمال فرضی به دلیل شیب زمین و جنوب فرضی به دلیل وجود باغات در اکثر شهرهای تابعه برای ساخت و ساز وجود دارد گسترش و رشد شهرها بصورت خطی انجام شده و این موضوع عمدتا باعث تمرکز ترافیک در معابر اصلی و مرکزی شهر شده و باید برای حل موضوع فکراساسی شود.

 در این شهرستان اجرا و تکمیل پروژه های عمرانی هم زمانبر بوده وهم اعتبارات بیشتری نیاز دارد و بعضا تا سطح آماده سازی واینکه بستر برای اجرا فراهم و نتیجه ای حاصل شود چندین برابر مناطق دیگر بایستی هزینه شود.

درخواست ما این است که این تفاوتها در کمکهای سازمان و سهم اعتبارات لحاظ شود و علاوه بر شاخص جمعیت این شاخصها هم در نظر گرفته شود.

نظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش

باکس جستجو

هر موضوعی که میخواهید جستجو کنید را در این قسمت بنویسید

تمام حقوق مطالب سایت برای پایگاه خبری صدای چورژی حفوظ میباشد