جمعه 31 شهریور 1402

دونیت تبلیغات تماس با ما طراحی سایت
  • نویسنده :
  • بازدید : 140 مشاهده

رسانه خبری صدای چورژی؛ مشکل بی آبی شهرک چورژی و سایر مناطق اطراف سالیان سال است که زبانزد خاص و عام شده است.

این معضل بزرگ ریشه‌ی چندین و چند ساله دارد و قبل از بی آبی شهرکهای نسمه و دوریسان ، چورژی همواره با این مشکل دست و پنجه نرم می کرده است،اما با مدیریت غلط و اختصاص آب از منبع کوچک این شهرک به سایر مناطق هم در حق ساکنین آن و هم در حق ساکنین دیگر محله ها ظلم بسیاری شده است.

به وفور در جلسات متعدد و گفتکوهای اختصاصی با مدیران آبفا و به جد با فرماندار محترم شهرستان به این موضوع پرداخته شده که تا ساختن منبع جدید و با گنجایش بیشتر این معضل حل نخواهد شد.

چراکه باتوجه به شواهد موجود میزان خروجی آب از منبع شهرک چورژی که شهرک‌های نسمه،سرکران،محله سموره وان و چند نقطه‌ی دیگر را تغذیه میکند بسیار بیشتر از ورودی آن است و از طرف دیگر گنجایش آن بسیار کمتراز آن است که بتواند آب مورد نیاز این همه جمعیت را تأمین نماید.

طبق گزارش های موجود در کانال که در زمان ریاست مهندس سالم مرادی در آبفا [ شهردار کنونی ] سالیان پیش نقشه‌ و مکان یک منبع جدید در شهرک چورژی کشیده شده منتها مدیر و مسئولی دلسوز به دنبال تحقق این مهم نبوده و هرساله باید مردم این مناطق در رنج و عذاب بسیاری باشند.

در زمان بحران هم گفته میشود که با عجله و درحال حاضر این پیشنهاد عملی نیست و فقط به دنبال چاره‌ی موقت گشته میشود که متاسفانه در سایر فصول سال هم ما هیچ اقدامی ندیده ایم.

مردمان این محلات جزء صبورترین آدمهای روی زمین هستند اما درواقع صبرشان هم اکنون به سر رسیده و میطلبد مسئولین محترم شهرستانی،دکتر اردشیر رستمی که ما قابلیتهایی زیادی را در ایشان میبینیم،عوامل آبفا و در رأس آنها نماینده محترم پاوه و اورامانات به جد پیگیر اجرا و آغاز ساخت منبع جدید باشند و اعتباری را جهت این مهم اختصاص دهند.

هدف نگارنده دادن پیشنهاد به مسئولین امر جهت اختصاص آب پایدار به این مناطق بوده و مطمئنا اگر این مشکل به صورت اصولی حل نگردد حتی با اختصاص آب هانی کوان هم ما با مشکل مواجه خواهیم بود.

نظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش

باکس جستجو

هر موضوعی که میخواهید جستجو کنید را در این قسمت بنویسید

تمام حقوق مطالب سایت برای پایگاه خبری صدای چورژی حفوظ میباشد