جمعه 31 شهریور 1402

دونیت تبلیغات تماس با ما طراحی سایت
  • نویسنده :
  • بازدید : 86 مشاهده

تا

فرماندار پاوه در شورای آموزش و پرورش ؛ 

 لزوم تجهیز مراکز اسکان آموزش و پرورش برای پذیرش گردشگران در پاوه

 اردوگاه شهید چمران سریاس در وضعیت مناسب نیست 

 بخشی از ساختمان‌های اداری ، مدارس و آزمایشگاه های با کمبود امکانات روبرو است

 برگزاری کنکور به بهترین نحو ممکن /تقدیر از عوامل برگزاری 

 فرماندار پاوه گفت: با توجه به ظرفیت فوق‌العاده شهرستان در زمینه گردشگری و  مهمان‌پذیری، تجهیز مراکز اسکان و اقامتی آموزش و پرورش از الزامات است.

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پاوه، اردشیر رستمی در نشست شورای آموزش و پرورش پاوه که با حضور دکتر محمدی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه و معاونین در سالن جلسات سردار شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانداری این شهرستان برگزار شد، ضمن قدردانی از اقدامات روسای ادارات آموزش و‌ پرورش شهرهای پاوه، نوسود و باینگان به جهت پیگیری مصوبات شورای آموزش و پرورش و تعامل و همکاری با شورای اداری، سطح جلسات شورای آموزش و‌ پرورش در شهر پاوه و بخش‌ها را در سطح قابل قبولی عنوان کرد.

 وی ادامه داد: این شورا با قدرت بهره‌گیری از خرد جمعی و مشورت با فرهنگیان فرهیخته توانسته است نقش خود را به خوبی ایفا نماید به طوریکه با برنامه‌ریزی خوب و تصمیمات مهمی که در شورای تامین شهرستان اتخاذ شد توانستیم کنکور سراسری را به بهترین نحو برگزار کنیم. که لازم است از تمامی عوامل برگزاری و پشتیبانی قدردانی و تشکر کنیم.

 فرماندار پاوه با اشاره به مشکلات شهرستان در حوزه آموزش و پرورش، گفت: در مقاطع ابتدایی و متوسطه با کمبود آموزگار و معلم روبرو هستیم، ولی از آنجه که دولت دکتر رئیسی، دولت مردمی است و مسئولان باید بدون غرور و تکبر پیگیر رفع مسائل و مشکلات باشند و کارها را انجام دهند.

 وی با اشاره به فرسوده بودن بخشی از ساختمان‌های اداری و مدارس، گفت: همچنین در زمینه فضاهای آموزشی و تجهیزات کارگاهی و آزمایشگاهی با کمبود امکانات مواجه هستیم و لازم است به صورت جدی برای تهیه آن‌ها اقدام شود.

 رستمی با بیان اینکه وضعیت اردوگاه شهید چمران سریاس مناسب نیست‌، افزود: اگر شرایطی فراهم شود که بتوان آن را تجهیز کرد، می‌تواند مورد استفاده دانش‌آموزان و فرهنگیان قرار گیرد و از آن نیز درآمد‌زایی نمود.

 وی در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های منحصربه فرد پاوه به لحاظ گردشگر پذیر بودن، اظهار کرد: اخیرا این شهرستان بدلیل ثبت جهانی نیز خیلی بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفته است بنابراین تجهیز مراکز اقامتی آموزش و پرورش در شهر پاوه و بخش‌ها برای اسکان معلمین عزیز و مسافرین از ضروریات که باید مد نظر قرار گیرد.

 دکتر رستمی مرزی بودن شهرستان پاوه را دلیلی برای روی آوردن دانش‌آموزان به پدیده کوله‌بری دانست و گفت: لازم است آموزش و ‌پرورش در این زمینه آسیب‌ سنجی کند و راهکارهای مقابله با این آسیب را که منجر به افت تحصیلی و حتی ترک تحصیل دانش‌آموزان شده است را به صورت علمی بررسی و ارائه نماید.

 فرماندار پاوه متذکر شد: برای خنثی نمودن نقشه دشمنان در اغفال جوانان برای پیوستن به احزاب منحله و دعوت جوانان به کشف حجاب و ضدیت با فرهنگ ایرانی اسلامی باید به صورت ویژه و علمی عمل نماییم و آموزش و پرورش در این زمینه باید نقش پیشران را داشته باشد و بقیه ی ادرات باید از آن الگو بگیرند.

 وی در پایان با اشاره به فرمایشاتی از امام حسین(ع) «عْلَمُوا أَنَ‏ حَوَائِجَ‏ النَّاسِ‏ إِلَيْكُمْ‏ مِنْ نِعَمِ اللَّهِ عَلَيْكُمْ فَلَا تَمَلُّوا النِّعَمَ فَتَتَحَوَّلَ إِلَى غَيْرِكُمْ همانا حوایج مردم از نعمت های خداوند بر شماست بنا بر این از نعمت های الهی خسته نشوید که خداوند آنرا از شما {سلب نموده}و به سوی دیگران بر می‌گرداند» با اظهار امیدواری خاطرنشان کرد: امیدوارم همه ما در دوران مسؤولیت خود آن را سرلوحه اعمال خود قرار دهیم.

نظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش

باکس جستجو

هر موضوعی که میخواهید جستجو کنید را در این قسمت بنویسید

تمام حقوق مطالب سایت برای پایگاه خبری صدای چورژی حفوظ میباشد