جمعه 31 شهریور 1402

دونیت تبلیغات تماس با ما طراحی سایت
  • نویسنده :
  • بازدید : 87 مشاهده

حاج ماموستا ملا قادر قادری در خطبه‌های #نماز_جمعه_پاوه 

 رمضان امسال در حد آگاهی بنده رمضانی عالی، آرام و همراه با معنویت بود.

 در ماه مبارک رمضان خدمات معنوی مسجد و موسسۀ خیریۀ قبا، در حد بسیار خوبی بوده است؛ بطوریکه حدود ۴۵۰ خانواده (جمعاً به مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان کالا و وجه نقد ) از کمک‌های موسسه خیریه قباء بهره گرفته اند.

 در چند ماه گذشته در مرز نوسود چهار کولبر کشته شدند، که آخرین مورد در این هفته بود؛ مسئولان ما از خانوادۀ سه نفر قبلی هرگز دلجویی نکردند ولی جمعی از پاوه به دوریسان رفتند و مانور دادند و اعلام برائت نمودند و اتهام را از خود دور کردند.

 بعد از انقلاب تاکنون سه سناریو در پاوه از سوی مسئولان شهر اجرا شده است. هرزمانی افراد کشته و یا بعضاً اعدام می‌شدند، متعاقب آن جمعی از مسئولان به منزل آنان می‌رفتند و عذرخواهی می‌کردند و تاوان را به گردن دیگران می‌انداختند؛ این بار هم این سناریو آگاهانه یا ناآگاهانه تکرار شد.

 به بهانه جلوگیری از ورود کولبر غیر بودمی به پاوه، اختلافات قومی را زنده نکنید؛ مردم اورامانات با هم برادرند.

 

 صلاح این ملت نیست مسئولان ما بعد از ۴۰ سال از انقلاب، دوباره قضیۀ جاف و گوران و پاوه‌ای و ثلاثی و جوانرودی و روانسری را مطرح کنند؛ اگر هدف این است به مرز نروند مرز را ببندید، ولی در بین ما اختلاف ایجاد نکنید.

 بعد از گذشت ۴۳ سال از عمر انقلاب هنوز وضعیت دو رکعت نماز سنت عید برای اهل سنت روشن نشده است.

 اگر اهل سنت جایگاه دارند، آنان را آزاد کنید خودشان نماز بخوانند.

 اگر نماز عید روز دوشنبه درست و حق بوده اجازه دهید همه بخوانند و اگر ناحق بوده چرا جمعی بخوانند و جمعی غصه بخورند؟ ۴۰ سال است ما غصه می‌خوریم و کسی جوابگو نیست. 

 چرا در میان این‌همه ائمه جمعه از پیرانشهر و سردشت و بانه و مریوان تا قصرشیرین فقط به امام‌جمعۀ پاوه حمله می‌کنند؟

 روحانیونی که موضع‌گیری نمی‌کنند و خطبه نمی‌خوانند کسی کاری به کارشان ندارد ولی بنده در سال ۵۲ خطبه می‌خوانم و مردم را به امربه‌معروف و نهی از منکر دعوت می‌کنم نتیجه‌اش این است که گلوله هم به سمت من شلیک می‌شود و علیه من مطالب می‌گویند؛ لذا همواره صبر را پیشه خود کرده‌ام.

نظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش

باکس جستجو

هر موضوعی که میخواهید جستجو کنید را در این قسمت بنویسید

تمام حقوق مطالب سایت برای پایگاه خبری صدای چورژی حفوظ میباشد