جمعه 31 شهریور 1402

دونیت تبلیغات تماس با ما طراحی سایت
  • نویسنده :
  • بازدید : 107 مشاهدهمن با کمربندی مخالفم ( دیدگاه بعضی از تحصیلکرده های هم دیاری در مورد اجرای طرح کمربندی شهر پاوه )

✍️  مهندس مختار ابراهیمی - شهروند شهر

همانطور که همشهریان محترم اطلاع دارند اخیرا مجوزهای اجرای کمربندی پاوه در قالب طرح بزرگراه قزانچی _ پاوه اخذ شده است و اجرای آن مستلزم تامین اعتبار می‌باشد.

در زمان اجرای مطالعات طرح بزرگراه قزانچی _ پاوه جهت اخذ مجوز ماده ۲۳، اجرای کمربندی‌ در شهرهای روانسر  و پاوه نیز در این طرح گنجانده شد و قرار است این کمربندی ها به شکل بزرگراه و دوبانده اجرایی شوند .

موقعیت و مکان اجرای طرح کمربندی پاوه هنوز دقیقا مشخص نیست که امید است مسیری که در طرح انتخاب می شود بتواند به حل مشکلات شهر کمک کند.

اخیرا طی نامه مستندی از طرف جمعی از مهندسان و متخصصین فنی مهندسی شهرستان پاوه از جناب آقای دكتر محمدباقر نوبخت (رييس سازمان برنامه و بودجه كشور) درخواست شده است که  اقدام عاجلی برای تامین اعتبار کمربندی پاوه انجام دهد.

این نامه فعلا توسط 25 نفر از مهندسین پاوه ای امضا شده است و ان شاء الله بعد از امضای چند نفر دیگر از دوستان که در روزهای اخیر در مسافرت یا سفر کاری بوده اند ، تحویل رييس سازمان برنامه و بودجه کشور می شود که امید است با رایزانی دوستان صاحب نظر و دلسوز به نتیجه مثبتی در این خصوص برسیم .

آنچه در این مورد حائز اهمیت و قابل تامل است این است که در شهر پاوه افرادی با اصل قضیه یعنی اجرای طرح کمربندی به دلایلی ( از قبیل تخریب محیط زیست و دلایل متنوع دیگر   ) مخالف هستند و شاید اجرایی نشدن کمربندی پاوه بعد از 25 سال ( از سال 1375 که نقشه مطالعاتی طرح آماده شده تا الان ) بی ربط به این دیدگاههای مخالف نباشد .

لذا با احترام به نظر همه دوستان مخالف ، پیشنهاد می شود در صورت امکان سمیناری تحت عنوان  (اهمیت طرح کمربندی پاوه و راهکارهای رفع موانع ) توسط یکی از متخصصین شهرسازی پاوه در این شهر برگزار گردد تا که ان شاء الله در آینده هم با همفکری و همدلی بیشتری پیگیر این طرح مهم باشیم و هم طرح به شیوه ای به سرانجام برسد که بیشترین بازدهی را در حل مشکلات شهر پاوه داشته باشد .

نظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش

باکس جستجو

هر موضوعی که میخواهید جستجو کنید را در این قسمت بنویسید

تمام حقوق مطالب سایت برای پایگاه خبری صدای چورژی حفوظ میباشد