جمعه 31 شهریور 1402

دونیت تبلیغات تماس با ما طراحی سایت
  • نویسنده :
  • بازدید : 182 مشاهدهایده پور در جلسه بررسی روند الحاق محلات دوریسان ، چورژی ، نسمه و سرکران به پاوه : 18 سال پیش تاکنون الحاق محلات دوریسان ، سرکران ، نسمه و چورژی در دستور کار بوده که ما امسال توانستیم مشکلات مربوطه را رفع و مصوبه ی این الحاق را از هیات وزیران بگیریم

ایده پور در ادامه این جلسه هم چنین گفت :

🔹پاوه فاقد ذخیره ی مسکونی واقعی است و در صورت عدم الحاق این محلات دچار خفگی فضای حیاتی و فضا – مکان می شد.

🔹عده ایی از افراد الحاق را امری اشتباه می دانند و به آن نقد دارند من از این دوستان سئوال دارم اگر الحاق صورت نمی گرفت راهکار چه می بود .

🔹به دلیل نبود زمین مناسب در داخل شهر پاوه همین مردم پاوه مجبور شدند به این روستاهای الحاقی بروند و در آنجا بدون مجوز یا با مجوز ساختمان سازی نمایند . 

🔹آیا دوستانی که با این الحاق مخالف هستند آما ساخت و ساز در داخل پاوه و در این روستاها را با هم مقایسه کرده اند .

🔹این روستاها با افزایش شدید جمعیت روبه رو بوده و هستند و زیر ساخت های لازم از جمله فاکتور جمعیت را برای تبدیل شدن به شهر دارند .

🔹فرماندار بنا به درخواست ساکنین این روستاها که جمعیتشان از شهرهای نودشه ، نوسود و باینگان نیز بیشتر است مجبور است برای تبدیل شدن این روستاها به شهر اقدام نماید .

🔹آیا اگر دوریسان ، سرکران ، نسمه و چورژی هر یک یا دو به دو تبدیل به شهر های جدای از پاوه می شدند مشکلات بسیار بیشتر و مضاعف هم برای این روستاها و هم به ویژه برای پاوه نباید متصوربود 

 

🔹مردم در این روستاها بصورت غیر قانونی ساختمان سازی کرده اند این ساختمانها در این روستاها فاقد هویت هستند یعنی هویتی فضا – مکانی ندارند نه می شود به آنها شهر گفت نه فاکتور روستا را دارند .

🔹هم اکنون نیز این روستاها از خدمات شهر پاوه استفاده می کنند بعنوان مثال در روز چند نفر برای امورات بهداشت و درمان به خانه ی بهداشت این روستاها مراجعه می کنند و چه نفر از ساکنین این روستاها به بهداری و بیمارستان پاوه مراجعت دارند .

🔹هم اکنون تاکسی پاوه به این روستاها خدمات می دهد و ما همه شاهد این موضوع هستیم .

🔹در این روستاها بسیاری از زیر ساختها آماده هستند سیستم دفع فاضلاب در این روستاها از سیستم دفع فاضلاب پاوه قوی تر است .

🔹ما با الحاق مذکور راه سود جویان را به تجاوز به عرصه های منابع طبیعی سد کردیم .

🔹اگر این روستاها جداگانه به شهر تبدیل می شدند پاوه دچار سکون در توسعه می شد .

🔹دهیاران ما در این روستاها چند برابر شهرداران شهرهای ما کار کرده و با مشکلات مختلفی دست به گریبان بوده اند .

🔹اینجانب اعتقاد دارم ما در الحاق تاخیر داشته ایم و این تاخیر برخی مشکلات را هم اکنون افزایش داده است و در صورت عدم الحاق در سالجاری در سالهای آینده بسیار بیشتر می بودند .

🔹برای ایجاد زیر ساختهای خدمات عمومی در صورت نیاز باید منابع طبیعی در برخی نقاط زمین های لازم را در اختیار شهرداری قرار دهد 

🔹دادستانی برابر قانون در حال بررسی موضوع ارائه ی خدمات غیر قانونی دستگاههای خدمات رسان است در بسیاری از موارد مشخص شده مدیران دستگاههای مذکور در گذشته و گاهاً حال انشعابات را بر اساس مقررات مربوطه واگذار ننموده اند و بیشتر دوستانه و عشیره ایی بوده است اما این واگذاریها فعل خلاف بوده و هم اکنون بر همه مسجل شده که دادن این انشعابات مشکلات مختلفی را برای شهر و روستا فراهم نموده است .

🔹دادستانی برای مقابله با این تخلفات ورود پیدا کرده است و بر اساس اختیاراتی که مقام قضایی به آنها داده است پیگیر می باشند .

🔹برابر مطالعات و گرد آوری اطلاعات و داده ها مشخص شده که بسیاری از منتقدین الحاق این روستاها به شهر پاوه با آنارشی ساخت و ساز و ساختمان سازیهای بی ضابطه موافق هستند .

🔹در این روستاها هم ماده 56 و هم 35 نقص شده و هم به حرایم از جمله حرایم میراث فرهنگی و منابع طبیعی تجاوز شده است .

🔹اگر پرونده ایی در ماده 99 در جریان است لازم است سریعاً از طریق بنیاد مسکن به کمیسیون ماده 100 ارجاع داده شود .

🔹شهرداری سریعاً و بدون فوت وقت ضمن شناسایی اقدام به تشکیل پرونده ی ماده صد برای ساخت و سازهای غیر مجاز در محلات جدید نماید .

🔹اگر شهرداری می خواهد زمینی را به شهر الحاق نماید حتماً باید بر اساس فرآیندهای قانونی این پروسه را انجام دهد یعنی قبل از هر اقدامی باید از مرجع تصمیم گیر یعنی کمیسیون ماده ی 5 کسب تکلیف نمایذد در غیر این صورت انجام هر گونه اقدامی در میانه با قوانین مربوطه سنخیت ندارد .

🔹ادارات گاز ، برق ، آب و مخابرات باید جوابگوی واگذاری انشعابات غیر قانوی مربوطه به دادستانی باشند. دادستانی روند مروطه قانونی خود را آغاز نموده است .

نظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش

باکس جستجو

هر موضوعی که میخواهید جستجو کنید را در این قسمت بنویسید

تمام حقوق مطالب سایت برای پایگاه خبری صدای چورژی حفوظ میباشد