جمعه 31 شهریور 1402

دونیت تبلیغات تماس با ما طراحی سایت
  • نویسنده :
  • بازدید : 40 مشاهده

به گزارش پایگاه خبری صدای چورژی: اولین نشست توانمند سازی توجیهی – مشورتی فصلی روسای خانه مشارکت مردم در سلامت استان و شهرستان های تابعه به میزبانی شبکه بهداشت و درمان پاوه و با ریاست فرشاد شیخی معاون سیاسی امنیتی فرمانداری پاوه و با حضور دکتر بیگلری رئیس دبیرخانه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی ، حشمت کریمی رییس مرکز بهداشت پاوه و کلیه روسای خانه مشارکت مردم در سلامت ، و کارشناسان ذیربط در سالن جلسات فرمانداری پاوه برگزار شد.

این نشست به منطور تبادل تجارب موفق ، به روز رسانی اطلاعات ، بررسی چالشهای موجود در راستای جلب مشارکت های ساختارمند اجتماعی به عنوان رکن مهم و مردمی نظام نامه مدیریت همه جانبه سلامت استان و بررسی اولویت های سلامت محور از دیدگاه مردمی جهت دستیابی به عدالت در سلامت از طریق حفظ ، تامین و ارتقاء سلامت عمومی برگزار گردید.

محمد ابراهیمی رئیس خانە مشارکت مردم در سلامت پاوە در آغاز این نشست هدف از برگزاری این گردهمایی را ایجاد تعامل و ارتباط بیشتر خانە های مشارکت و کارشناسان سلامت شبکە های بهداشت شهرستان های استان کرمانشاە و ارائە تجربیات موفق و راهکارهای پیشنهادی در جهت تقویت و ارتقای برنامە های سلامت محور خانە های مشارکت عنوان نمود

وی بە جلب مشارکت ساختارمند اجتماعی در پاوە با هدف ایجاد سلامت همە جانبە روحی،روانی و جسمی بە عنوان رکنی مهم در مدیریت سلامت اشارە و گزارشی از مشارکت شهروندان و بویژە خیرین در حوزە های امور خیریە ، کارآفرینی، درمانی ،خدماتی،حمایتی فرهنگی،ورزشی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی را کە در قالب خانە مشارکت وانجمن های مردم نهاد پاوە صورت گرفتە را ارائە نمود

رئیس خانە مشارکت در سلامت پاوە ، اقدام در جهت جمع آوری فاضلاب های رها شدە بویژە در پائین دست شهر پاوە و بخش مرکزی از شمشیر تا نوریاب وهمچنین ایجاد مجتمع عالی سلامت با توجە بە ثبت پاوە در منظر جهانی را از مطالبات اساسی در حوزە سلامت دانست.

دکتر بیگلری رئیس کارگروە سلامت و امنیت غذایی دانشگاە علوم پزشکی کرمانشاە بە بیان ضرورت و اهمیت مشارکت های مردمی در حوزە سلامت ، توانمندسازی و توجە بە سلامت اجتماعی و فرهنگ سازی در حیطە سلامت با استفادە از نقطە نظرات صاحب نظران در خانە های مشارکت اشارە و آن را در جهت افزایش سطح سلامت مردم با گام های عملی در این ضروری دانست.

فعالیت ۲۶ سازمان مردم نهاد در پاوه

معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری پاوه گفت: پاوه ۲۶ سمن مردم نهاد دارد که به واسطه این مشارکت‌ها و فعالیت سمن‌ها و تدین و فرهنگ مردم شاهد هستیم پاوه شهر بدون متکدی است.

فرشاد شیخی معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری پاوه در نشست توجیهی _ مشورتی استانی روسای خانه مشارکت مردم در سلامت شهرستان‌های تابعه استان کرمانشاه که به میزبانی شهرستان پاوه برگزار شد یکی از اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران را واگذاری امورات کشور به طرق مختلف به خود مردم عنوان کرد و گفت: این هدف نظام طی سالیان گذشته با مشارکت مردمی و فعالیت‌های سازمان‌های مردم نهاد محقق شده است.

وی فعالیت خوب خانه مشارکت مردم در سلامت را یکی از نمونه‌های این مشارکت‌ها دانست و افزود: پاوه ۲۶ سمن مردم نهاد دارد که در بحران‌های مختلف از جمله سیل و زلزله و… همواره شاهد تلاش‌ها و فعالیت‌های ارزشمند این سمن‌ها و کمک آن‌ها به مردم و دولت در بحران‌ها مختلف از جمله زلزله و سیل بودیم.

شیخی در ادامه با تشکر قدردانی از تلاش‌های ابراهیمی رئیس خانه مشارکت مردم در سلامت پاوه و همچنین دبیرخانه استانی و حمایت‌های مجموعه بهداشت و درمان شهرستان‌ها از این سمن‌ها، گفت: ارائه نکات و تجربه‌ها در ارائه خدمات بهتر به مردم و استفاده از ظرفیت‌ها و تجربیات روسای محترم خانه مشارکت های دیگر شهرستان‌ها برای کارآمدی هرچه بیشتر این سمن ها و شبکه های بهداشت و درمان از اهداف این نشست‌ها است.

وی با اشاره به فرهنگ و تدین مردم پاوه و مشارکت و همیاری این مردم، گفت: ما به واسطه این مشارکت‌ها و فعالیت سمن‌ها و تدین و فرهنگ مردم شاهد هستیم پاوه شهر بدون متکدی است.

شیخی گذشت، ایثار، همدلی و مشارکت مردم پاوه را در سرنوشت و امورات مختلف نقطه عطف مردم پاوه دانست و افزود: مردم پاوه فداکارانه از مال و وقت و سرمایه و.‌… خود برای کمک به یکدیگر می‌گذرند و این باعث متفاوت تر بودن سرآمد تر بودن مردم این دیار دانست.

 در ادامه روسای خانه مشارکتهای دیگر شهرستان های استان نیز ضمن ارائه گزارش عملکرد نکات و مسائل مختلفی را تشریح کردند.

گفتنی است مدیران و کارشناسان سلامت استان و شهرستان و خانە مشارکت با حضور در منزل مرحوم حاج امیر حاتمی ضمن تجلیل از خدمات سلامت محور آن مرحوم با خانوادە ایشان دیدار نمودند.
نظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش

باکس جستجو

هر موضوعی که میخواهید جستجو کنید را در این قسمت بنویسید

تمام حقوق مطالب سایت برای پایگاه خبری صدای چورژی حفوظ میباشد