جمعه 31 شهریور 1402

دونیت تبلیغات تماس با ما طراحی سایت
  • نویسنده :
  • بازدید : 228 مشاهده


حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه در نوزدهمین سفر استانی خود وارد کرمانشاه و امروز وارد پاوه شد.

هدف از این سفر، بررسی وضعیت دستگاه قضایی استان کرمانشاه و پیگیری مهمترین مشکلات مردم استان اعلام شده است.

رئیس قوه قضاییه صبح امروز ضمن ورود به شهر پاوه در ابتدا، با حضور در یادمان شهدای پاوه، ضمن قرائت فاتحه، یاد شهدا را گرامی داشتند.

سید ابراهیم رئیسی در پاره ای از سخنان خود به دو موضوع کوله بری و حق آبه سد داریان اشاره کرد و گفت:

 

کوله بری، یکی از دغدغه های جدی من است/حق ابه به شهرستان امکان پذیر است


رئیس قوه قضایه در یادمان شهدای پاوه در سخنانی اظهار داشت: ماموستا قادری چهره مقاوم منطقه هستند و ایشان پاوه را به نماد مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن تبدیل کرده است.


حجه الاسلام و المسلمین ابراهیم رئیسی افزود: تاریخچه این منطقه را بررسی کنیم مقاومت ها ی مردم این دیار و شهدای آن، افتخار پاوه و کشور هستند به طوری که تقدیم بیش از ۶۰۰ شهید ،  پاوه را به نماد های مقاومت و ایثار تبدیل کرده است.


وی گفت: پاوه برای همه ایران نماد ایثار و ایستادگی و مقاومت و تلاش است و باید همواره توسط نسلها و عصر ها حفط شود.


رییس قوه قضاییه ادامه داد: از افتخارات این منطقه هم حضور رهبر معظم انقلاب و ادای احترام به خانواده شهدا و شهیدان است و بنده هم توفیق حاصل شد و باعث افتخار است برای شهدای عالی قدر، فاتحه ای نثار کنیم.


وی اضافه کرد: یک خواسته مردم این شهرستان بنا به گفته های حاضرین، مسئله توجه به ایثارگران درست است که باید به عنوان خدمات  به ایثارگران خدمات ارائه شود .


وی افزود: مسئله توجه به مسائل شهر به ویژه کوله بری، یکی از دغدغه های جدی من است و مقرر گردید کارگروهی زیر نظر استاندار و یک کار سریع و بسیجی از موضوع دغدغه مردم با نگاههای مختلف اقتصادی در منطقه و بازارچه های مرزی بررسی کنند و در چند روز اینده حداکثر تا یک ماه این طرح اماده شود.


وی گفت: ان شاالله این مسئله و مشکل در این منطقه گشوده شود و این نگرانی کوله بری با طرحی که تا ماه اینده اماده شود ارائه شود که بتواند برای منطقه برون رفتی از این شرایط را شاهد باشیم.


وی ادامه داد: حق ابه به شهرستان امکان پذیر است و مشکل باید در وزارت نیرو دنبال شود و از وزارت نیرو میخوام با سرعت انجام دهند وقتی استاندار تشخیص ان را دارد که امکان پذیر است باید انجام شود.


رئیسی تصریح کرد: مسیولیت قانونی این حق آبه با وزارت نیرو است .


وی ادامه داد: استانی که ۱۰ هزار شهید بزرگوار دارد و پاوه با جمعیت ۶۰ هزار بیش از ۶۰۰ شهید داده اند باید ما و همه مسئولین افتخار کنیم که  مردانه مقاومت کرده اند و این مقاومت مردم پیشمرگان کورد مسلمان بسیار خوب درخشیده اند.


وی افزود: پاوه وجب به وجب ان ایستادگی و ناامید کردن دشمن را داشته و دارد و امیدواریم این نماد همچنان برافراشته بماند و درسی باشد که رشادت و شجاعت و ایستادگی با تکیه بر دین و اموزه های دینی و با توکل به خدا و اعتماد به نفس، کار را پیش بردند.


 

وی گفت: این نماد درس بزرگی دارد و الان هم دشمن با تحریم ها که بر مردم فشار می اورد، تنها راه برون رفت از این شرایط بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب، ایستادگی و مقاومت است.

همچنین ایشان با جمعی از مردم پاوه جهت بیان مشکلات در مسجد قبای این شهر دیدار کردند.

منبع : هزارماسوله

نظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش

باکس جستجو

هر موضوعی که میخواهید جستجو کنید را در این قسمت بنویسید

تمام حقوق مطالب سایت برای پایگاه خبری صدای چورژی حفوظ میباشد