جمعه 31 شهریور 1402

دونیت تبلیغات تماس با ما طراحی سایت
  • نویسنده :
  • بازدید : 52 مشاهده

فرماندار پاوه در گردهمایی روابط عمومی ادارات شهر پاوه با تاکید بر جهاد تبیین در سخنانی اظهار داشت: امروز در شرایط فعلی جهان؛ شکل جنگ ها فرق کرده و شاید به ندرت جنگ نظامی وجود داشته باشد اما در بین ۲۰۲ کشور جهان جنگ نطامی منسوخ و به جنگ شناختی و ترکیبی تبدیل شده است. 

 

دکتر اردشیر رستمی با بیان اینکه در این جنگ ترکیبی نبردهای کلاسیک، نظامی ، اقتصادی و فرهنگی موجود هست افزود: هدف این جنگها این است که کشور مورد هدف خود را نشانه بگیرند تا بیشتر میزان خسارت را به آن کشور مقابل به حداکثر برسانند. 

 

وی گفت: اتاق فکر و جامعه هدف این جنگها مشخص است به طوری که مغزها و اذهان مردم برای تشویش مورد حمله قرار می گیرد. 

 

فرماندار پاوه گفت: برای برهم زدن انسجام اجتماعی در هرکشوری در تمام دنیا شکل جنگها فرق کرده و فشنگ این جنگها هم اخبار است . 

دکتر اردشیر رستمی ادامه داد: اولین خبری هم که منتشر می شود همان خبر بر اذهان می نشیند و گاها برای اصلاح خبر ناموثق باید چندین کار مهم انجام داد تا اثر آن در ذهن شخص پاک شود.

 

 وی افزود: در این شرایط است که کار روابط عمومی و صداوسیما سخت تر می شود تا بتوانند خوراک موثق را در چند مرحله به اذهان عموم تزریق کنند. 

 

فرماندار پاوه تصریح کرد: دشمنی که امروز خود را به عنوان دوست جلوه داده در قالب میش هستند که سالهای سال با تحریم های ظالمانه حاضر نبودند بخاطر زن و کودکان ما و افراد و پیرزن های ما رحم کنند بلکه هر روز تحریم های ظالمانه تری را برای این نظام تدارک دیدند. 

 

دکتر اردشیر رستمی گفت: در تطابق عقلی هیچ سنخیتی وجود ندارد کسی که یک ملت را دوست بدارد،در عمل ظالم آن ملت باشد، دشمنان نسبت به هیچ مسئله ما، رحم نکرده اند و امروزم جوانان ما را به این صحنه ها اوردند. 

 

وی اظهار کرد: دشمن همواره به این دروغ پراکنی ها دامن می زند و در این کوتاهی ها و ضعف ها و ناکارامدی مدیریتی ما از فرصت استفاده کرده و کوتاه نخواهد آمد. 

 

وی افزود: دشمن در این جنگ ترکیبی بر مشکلات ساختاری و گسل های اجتماعی و مسائل قومی و مشکلات اقتصادی دست می گذارد که مردم با آن مشکلات دست و پنجه نرم می کنند.

 

 وی گفت: وظیفه ما جهاد تبیین است، جهاد تبیین هم یک فریضه و فوری است و کسی که در توان دارد باید آن را انجام دهد. 

 

دکتر رستمی با اشاره به وقایع اخیر هم گفت: تدبیر شورای تامین شهرستان در مواجهه با اغتشاشات اخیر با رافت اسلامی و برخورد مناسب چنین بود که نمره عالی به شهرستان اختصاص یافت.

 

 وی افزود: عقب نشینی نیروهای نظامی ما از روی ترس نبود بلکه بخاطر تدبیر در زخمی نشدن جوانان و فززندان خودمان بود .

 

 فرماندار پاوه با اشاره به مشکلات اقتصادی مردم گفت: وضعیت اقتصادی در کشور به گونه ای است که همه ما در رابطه با آن طرح بحث داریم، ما نیز جزء این جامعه هستیم، اگر گرانی وجود دارد برای ما هم گران شده ، مشکلات ازدواج، مسکن و خودرو برای جوانان ما، طرح سوال همه ما است و نسبت به این موضوع نقدی صورت بگیرد درست است و باید به این موضوع توجه و با تدبیر حل شود. 

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه خدمات نظام در حوزه های زیر ساختی کم نیست گفت: وظیفه روابط عمومی ها است که با انصاف و تقوا به مسائل نگاه کنند امروز جاده هایی ما با عراق قابل مقایسه نیست.

 

 رستمی افزود: اب و برق و گاز و زیر ساختهایی که باید برای یک شهر وجود داشته باشد کم نیست ، شاید به گردشگری نقد داشته باشیم اما یک سوم مراکز اقامتی و بوم گردی ها و خانه مسافر ها در همین شهر پاوه هست. 

 

وی اضافه کرد: از نسمه تا هجیج امکانات اقامتی و جاذبه های گردشگری ، آبرسانی به روستاهای بخش نوسود، گازرسانی به روستاهای مرزی هانه گرمله قابلیت هایی است که برای شهرستان اتفاق افتاده و باعث افتخار است. 

 

وی اظهار داشت: آنچه که وظیفه اصلی روابط عمومی ها است، تقویت روحیه امید به مردم و شفاف سازی است. روابط عمومی ها نسبت به مطالبات مردم پاسخگو بوده و بی توجه نباشند و اگاهی بخشی به جامعه، کانون های آسیب پذیر و دانشگاهی کار مسئولین روابط عمومی ها است. 

 

دکتر اردشیر رستمی با اشاره به سواد رسانه ای هم گفت: شما مسئولین روابط عمومی ادارات باید سواد مجازی خود را تقویت کنید و اموزش بدید که در فضای مجازی به چه صورتی مقابله کنید. 

 

فرماندار شهرستان پاوه تصریح کرد: شما باید اموزش های لازم را به اطرافیان خود ارائه دهید تا جامعه هدف بتواند در برابر ناحق ، موضع گیری کنند. 

 

وی خاطر نشان ساخت: باید مدیریت ما در ادارات به اندازه ای صحیح باشد که باعث سلب اعتماد نشود.

 

 دکتر رستمی ادامه داد: عومل اصلی و متغیر اصلی هم، خود مردم هستند که با آن می توانند، به رسانه دشمن، اثر بخشی دهند یا بی اثر کنند . 

 

وی افزود: سردار سلیمانی، فرمانده ای برای اسلام و سرباز وطن چگونه با فراموش کردن زندگی خود، و نابود کردن داعش، جلوی قباحت ها و رذالت ها را در پیشروی به سه کشور گرفت. 

 

وی افزود: این همان فریب و جنگ ترکیبی است که دختر جوان ما جای شهید و جلاد را نداند و انسانی که ارزشهای انسانی و جامعه زن را تقویت می کند به عنوان تروریست جلوه داده می شود. 

 

وی با تاکید بر لزوم هوشیاری در بین جوانان گفت: وظیفه روابط عمومی ها، شفاف سازی است که باید در این جنگ ترکیبی به باورهای اجتماعی خود کمک کنیم. و با محدودیت قانونی اقتاع سازی را باید بلد باشیم حرف بزنیم و قانع کنیم. 

 

وی اضافه کرد: امروز باید در جهاد تبیین به دنبال ریزه کاری ها بگردیم و با جهاد تبیین حوزه های ایدیولوژیک را تقویت و با تولید محتوا مطالب صحیح را نشر دهیم.

 

 وی گفت: استفاده از رسانه ابزار قدرت نیست،بلکه عین قدرت شده و ان چیزی که باید به مرحله اصلاح برسد توسط همین رسانه ها است. 

 

وی در پایان با بیان اینکه روابط عمومی باید کنش گر باشد گفت: روابط عمومی باید بتواند راههای ارتباطی نفوذ دشمن را قطع کرده و جریان را به نفع خود تغییر دهد، چرا که این همه اطلاعات در شبکه های معاند در جهت سیاه نمایی است.

نظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش

باکس جستجو

هر موضوعی که میخواهید جستجو کنید را در این قسمت بنویسید

تمام حقوق مطالب سایت برای پایگاه خبری صدای چورژی حفوظ میباشد