جمعه 31 شهریور 1402

دونیت تبلیغات تماس با ما طراحی سایت
  • نویسنده :
  • بازدید : 70 مشاهده

نشست ستاد بحران شهرستان پاوه برگزار شد

فرماندار پاوه: سریعا آسفالت سرد در بازسازی حفاری های سطح شهر پاوه انجام شود

فرماندار پاوه در نشست ستاد بحران شهرستان با اشاره به برخی حفاری های سطح شهر گفت:حتما در این مورد باید شهرداری ها، اقدام سریع را را بازسازی و تعمیر حفاری سطح خیابان ها انجام دهند.

دکتر اردشیر رستمی افزود: این حفاری ها که گاها بدلیل شکستگی لوله و یا انشعاب در خیابان ها انجام شده است باعث ایجاد پستی و بلندی و نارضایتی مردم شده است.

وی گفت: هرچه سریعتر که در این زمان آسفالت گرم امکان پذیر نمی باشد، اسفالت سرد را انجام دهند.

رئیس مرکز بهداشت پاوه: هماهنگی برای کمک به ۲۰۲ مادر باردار در سطح شهرستان پاوه انجام شده است

رئیس مرکز بهداشت پاوه نیز در نشست ستاد بحران شهرستان گفت: هم اکنون ۲۰۲ نفر مادر باردار در سطح شهرستان پاوه که نیازمند مراقبت می باشند و در مناطق صعب العبور زندگی می کنند شناسایی شده اند و توصیه کردیم که در زمان بارش برف حتما در پاوه یا در یکی از روستاهای نزدیک شهر مستقر شوند که در مواقع بحرانی اقدامات لازم برای آنها انجام می شود.

حشمت کریمی گفت: در این رابطه ساختمانی در جنب بیمارستان قدس آماده کردیم تا مادرانی که نیازمند مراقبت ویژه قبل از زایمان هستند در چند روز قبل از زایمان، در این ساختمان مستقر شوند.

وی افرود: تمامی هماهنگی ها در سطح شهرستان با خانه بهداشت ها، مراکز خدمات جامع سلامت، بخشداری‌ها و نیروهای نظامی و انتظامی جهت تسهیل امورات این مادران انجام شده است.

رئیس شرکت نفت شهرستان پاوه در نشست ستاد بحران پاوه اظهار کرد: در این شرایط بحرانی با بارش برف، احتمال قطعی گاز هست که ما چند محور در قسمت سوخت رسانی در سطح شهرستان داریم.

بهرام زاده افزود: اولین محور جایگاههای سوخت ما هستند که در شرایط بارش برف تردد خودروها به حداقل می رسد ،و این جایگاهها پایدارتر هستند و مشکلی در کمبود سوخت جایگاهها نداریم.

وی گفت: محور دیگر سیستم گرمایشی منازل است که در دو محور شهری پاوه و برخی محلات باینگان و نوسود و نوسود گازکشی شده است که اگر افت فشار گاز اتفاق بیافتد، فروشندگی های فعال داریم که میزان مقدار سوخت را بتوانیم افزایش دهیم .

وی ادامه داد: مضاف بر این در شرایط بحران می توانیم از طریق نفت کش ها از استان به شهرستان عازم می شوند.

وی اضافه کرد: برای شهر پاوه تمهیداتی اندیشیده شده و برای روستاهایی که گازکشی نشده، تامین سوخت شده است.

بهرام زاده گفت: در رابطه با بنزین و نفت گاز پایداری این سوخت وجود دارد و مشکلی برای تامین آن در شرایط بحران نداریم.

وی ادامه داد: در خصوص نفت سفید هم مکانهایی که صعب العبور است ذخیره سازی لازم توسط خود خانوارها انجام شده است و تا کنون سه سهمیه به مقدار یک هزار لیتر شده توزیع و ذخیره شده است.

وی در پایان گفت: نانوایی ها هم نقاط اصلی در تامین نان مورد نیاز در سطح شهرستان هستند که در شرایط قطعی گاز و برق ،نفت گاز جایگزین مناسبی است تا بتوانند نان را همچنان برای مردم تامین کنند.

وی افزود: توصیه می شود این نانوایی ها دوگانه سوز شوند که اگر قطعی گاز صورت بگیرد، سوخت نفت گاز به این نانوایی ها ارسال کنیم و اگر برق نباشد ژنراکتور تولید برق باشند.

مصطفائی معاون هماهنگی امور عمرانی: 

 مشارکت مردمی در بحرانها از نقاط قوت شهرستان پاوه است 

مواردی مانند ساماندهی آبهای سطحی، لایروبی جداول و کانالها ، مسیلها و رودخانه ها ، پاکسازی دهانه و مسیر آبروها و پلها ، ارتقای سطح ایمنی جایگاههای عرضه سوخت ، آماده سازی و تجهیز ماشین آلات راهداری و شهرداریها، تامین و ذخیره سازی سوخت مورد نیازشهرستان ، برقراری و تامین سطح ایمنی جاده های برون شهری و درون شهری ، خودداری از ساخت و ساز در حریم و بستر رودخانه ها و نهرها ، آمادگی اکیپهای امداد و نجات جاده ایی و برفروبی و در کل آمادگی همه دستگاههای عضو ستاد بحران برای پیشگیری و کاهش اثرات و آسیبهای هرگونه بحران و در نهایت امداد و نجات و مدیریت بهینه بحران ضروریست این موارد بارها مورد تاکید واقع شده و با اقداماتی که مدیران محترم ادارات انجام داده اند در این رابطه نباید مشکلات آنچنانی وجود داشته باشد البته پیگیری مداوم برای کاهش مشکلات ضروری خواهد بود. 

تهیه برنامه و تدابیر لازم از سوی همه مدیران دستگاههای عضو ستاد بحران برای آمادگی، پیشگیری و همچنین هماهنگی و همکاری برای مقابله و پاسخ به هرگونه بحران مورد توجه ویژه قرار گیرد.

 بحرانهایی که در گذشته اتفاق افتاده درسها و تجربیاتی برای ماخواهد بود لازم است با بررسی نقاط ضعف و قوت و نتایج اقدامات انجام شده  پس از اینگونه حوادث  میزان توانایی و مهارتهای ادارات بیش از پیش افزایش یابد.

 در بخش مشارکت ،تجربه نشان میدهد که مشارکت پذیری خوب و ارزشمند مردم و سازمانهای مردم نهاد در مواقع بحران یکی از نقاط قوت است لذا برنامه ریزی برای تقویت مشارکت مردم در هر زمینه ایی بخصوص در زمینه مدیریت بحران توسط دستگاههای عضو از جمله شهرداریها و هلال احمر صورت گیرد.

نظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش

باکس جستجو

هر موضوعی که میخواهید جستجو کنید را در این قسمت بنویسید

تمام حقوق مطالب سایت برای پایگاه خبری صدای چورژی حفوظ میباشد